Home POLITIKE Sulmet kibern...

Sulmet kibernetike, Stoltenberg bisedë telefonike me Ramën: NATO ofron mbështetje

85
0

Në vazhdën e sulmeve kibernetike të Iranit në Shqipëri, NATO ka treguar edhe njëherë mbështetjen e saj. Jens Stoltenberg, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, tregon se gjatë një bisede telefonike me kryeministrin Edi Rama, ka ofruar mbështetjen e NATO-s.

”Fola me kryeministrin Edi Rama lidhur me sulmet kibernetike kundër Aleatit tonë në Shqipëri, të cilat shumë aleatë ia kanë atribuar Iranit. NATO do të vazhdojë të ofrojë mbështetje dhe qëndron në solidaritet të plotë me Shqipërinë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit