Home Bota Sulmi izraeli...

Sulmi izraelit vret katër persona të tjerë në Libanin jugor

1
0

Raportohet për katër persona të vrarë, duke përfshirë dy gazetarë, nga sulmet izraelite në Libanin jugor.

Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia Kombëtare e Lajmeve e Libanit, e cila ka raportuar direkt për sulmin ajror izraelit në një makinë në Libanin jugor ka vrarë katër persona të tjerë pranë qytetit jugor të Tirit.

Sulmi u zhvillua rreth 8 km (5 milje) në jug të Tirit dhe 11 km (7 milje) në veri të kufirit me Izraelin.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit