Sulmi me thikë në Francë, momenti kur policia futet në katedrale – Gazeta Koha Jone

Sulmi me thikë në Francë, momenti kur policia futet në katedrale

Gjatë sulmit terrorist me thikë në një katedrale në Nice të Francës tre njerëz kanë humbur jetën ku dy prej tyre me prerje koke dhe disa të tjerë janë goditur me thikë.

Sulmi filloi rreth orës 9 të mëngjesit, ndërsa po zhvillohej Mesha në bazilikën e Notre Dame e cila është kisha më e madhe Katolike Romake në Nice.

Dy nga ata që u vranë vdiqën brenda kishës. Menjëherë policia rrethoi zonën ku qëlloi dhe arrestoi sulmuesin.

T

Related Posts

Next Post

Discussion about this post

EDITORIAL

30 vite KOHA JONE