Home Aktualitet Surrogacia dh...

Surrogacia dhe ”martesa” tek tarraca e bashkisë, qytetarët dalin në marshim: Familja dhe jeta…

64
0

Këtë të enjte qytetarët mbajtën një marshim në sheshin ”Skëndërbej”, kjo për të kundërshtuar projekt ligjin për Surrogacinë, Abortin dhe Shëndetin Riprodhues të Grave dhe Vajzave.

Në shesh u mblodhën dhe firma për peticionin kundër këtij projekt ligji që ende nuk është kaluar për miratim në parlament. Tubimi ”Pro Jetës dhe Familjes” u mbajt nga ”Koalicioni Pro Familjes”, pastori Akil Pano.

Ai mbajti fjalën e tij ku është shprehur se jeta dhe ekzistenca e familjes sonë po kërcënohet dhe fton qytetarët të bashkohen për të firmosur peticionin dhe për të kundërshtuar projekt ligjin për surrogacinë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit