Home Aktualitet Taulant Balla...

Taulant Balla publikon pamjet kur tre të rinj grabisin xhiron ditore në një pikë karburanti (VIDEO)

112
0

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka publikuar pamjet kur tre persona nën kërcënimin e një arme imituese silenciator vodhën lekë e celular dhe më pas xhiron ditore të një pike karburanti.

Parandalimi i ngjarjeve kriminale dhe reagimi i menjëhershëm dhe profesional i shërbimeve të Policisë janë kundërpërgjigjet më të mira ndaj atyre që tentojnë dhe guxojnë të kryejnë të tilla veprime kriminale si dhe rrisin akoma më shumë besimin e qytetarëve të Policia. Përgëzime Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë për reagimin në kohë, identifikimin, kapjen dhe arrestimin e tre autorëve që nën kërcënimin e një arme imituese me silenciator, vodhën lekë e celularë dhe në ikje vodhën dhe xhiron ditore në një karburant. Nxis të gjitha strukturat e Policisë së Shtetit në qarqe që të rrisin vigjilencën për të parandalar ngjarjet kriminale kundër personit dhe pronës“, shkruan Balla.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit