Home Aktualitet Temperaturat ...

Temperaturat rriten deri në 34 gradë C! Parashikimi i motit për sot

0
0

Orët e paradites do të mbeten me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta paraqiten zonat malore.

Pas mesditës pritet që vranësirat të shfaqen në pjesën më të madhe të vendit, por nuk priten reshje në territor. Gjatë natës, vranësirat mbeten preznete po shtu edhe lagështira e lartë në ajër do të rritet.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Era do te fryjë e mesatare me shpejtësi deri në 38 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit