Home Aktualitet Tjetër tërmet...

Tjetër tërmet, ishte 3.7 ballë me epiqendër Bulqizën. Tirana lëkundet lehtë!

1249
0

Nuk ndalojnë lëkundjet sizmike në vend. Sonte në ora 19.23 tërmeti ishte me një intensitet prej 3.7 ballë në shkallën Rihter, ndërsa epiqendra ndodhet 9 kilometra nga Bulqiza dhe 20 kilometra larg Tiranës. Dhjetëra lëkundje sizmike janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë, pas tërmetit 4.7 Rihter që goditi mbrëmjen e së dielës Klosin.

Sizmologët thonë se nuk ka vend për panik.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit