Home Kosova “The Su...

“The Sun” Rita Ora, Dokumentar për vendlindjen

75
0

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, ka marrë vëmendjen e mbarë shqiptarëve por edhe të së përditshmes britanike “The Sun” me lajmin e realizimit të një dokumentari për kulturën e të rinjve në vendin e saj të lindjes Kosovë.

“Jam në mes të xhirimeve të dokumentarit për kulturën e nëndheshme të të rinjve në Kosovë. Jam duke punuar me producentë që janë vërtet të apasionuar pas Kosovës dhe një prej nga jam unë”- është shprehur Rita Ora.

Në intervistën për ‘The Sun’ ajo ka deklaruar se 60% e popullsisë në Kosovë janë nën moshën 35 vjeç duke e bërë vendin super të ri.

Rita Ora duke treguar motivet e dokumentarit shprehet se në vendlindjen e saj ka shumë zemërim dhe frustrim të panjohur të nëndeshëm tek të rinjt.

“Gjashtëdhjetë për qind e popullsisë së Kosovës është nën moshën 35 vjeçe, e cila është super e re”- thotë këngëtarja.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit