Home Aktualitet Tirana fiton,...

Tirana fiton, por në finale të Kupës shkon Kukësi

333
0

Tirana ka arritur të fitojnë minimalisht 1-0 ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë ndaj Kukësit, por pa mundur të realizojnë përmbysjen e humbjes 2-0 në transfertë.

Goli u realizua nga Deliu që në minutën e 21 të pjesës së parë. Kryeqytetasit provuan gjatë gjithë takimit të realizonin edhe golin e dytë, por nuk ia dolën.

Kukësi mban vendin e fundit, por do luajë në finale të Kupës së Shqipërisë. Kundërshtari i verilindorëve ende nuk është përcaktuar pasi sfida tjetër mes Vllaznisë dhe Egnatias ka shkuar në shtesë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit