Home Aktualitet Tirana gëzon ...

Tirana gëzon 104-vjetorin e shpalljes kryeqytet, ja aktivitet e planifikuara sot në rrugën “Mylsym Shyri”

73
0

Me rastin e 104-vjetorit të Tiranës kryeqytet, bashkia ka organizuar disa aktivitete që do të zgjasin përgjatë gjithë ditës së shtunë në rrugën “Myslym Shyri”.
Muzikë nën tingujt e DJ më në zë të momentit, kërcim, zona e sportit, zona e gatimit, zona e argëtimit për fëmijë dhe shumë surpriza të tjera.
Positive Cutz, Pol B2B Fanatek, Ad Disha, Mr. Cool, All Shadows do të jenë disa prej artistëve dhe grupeve që do të performojnë.
Për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ka hartuar një plan masash duke kufizuar pjesërisht lëvizjen e automjeteve në segmentin e rrugës “Myslym Shyri”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit