Home Aktualitet Tirana, sot s...

Tirana, sot si lajm kryesor

375
0

Sot, Tirana priti kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila po zhvillon viziten e saj të fundit si Kancelare. Është hera e dytë që viziton Tiranën.

Ardhja e kancelares gjermane është lajm kryesor sot në mediat gjermane dhe jo vetëm.

Po kështu sot në Tiranë janë edhe kryeministrat e Ballkanit Perëndimor.
Takimi rajonal është planifikuar nga Gjermania në kuadrin e PROCESIT TË BERLINIT.
Ndaj kjo prezencë gjermane me Kryeministrat e Rajonit mbetet lajm kryesor në Rajon por edhe në BE.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit