Home Aktualitet TiranaThlon 2...

TiranaThlon 2024, ja cilët u shpallën fitues në disipilinat e ndryshme

38
0

Përfundon edicioni i katërt i garës ndërkombëtare “Tiranathlon”, ku morën pjesë garues nga disa vende të ndryshme të botës.

Ky event i madh sportiv, u organizua në Parkun e Liqenit të Farkës. Në këtë aktivitet u bënë bashkë tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.

Fituesit e garës sipas kategorive janë si më poshtë:

Sprint Race – Meshkuj
1. Boris Andreev, Bullgar
2. Nikitas Kallitsis, Greqi
3. Genc Isufi, Kosova

Sprint Race – Femra

1.Stephania Polychroniadis, Greqi
2.Mira Georgieva, Bullgari
3.Julinda Pashku, Shqiperi

Olympic Race – Meshkuj
1. Alexander Bozhilov, Bullgari
2. Panaghiotis Polyzos, Greqi
3. Albion Ymeri Kosove

Olympic Race – Femra
1. Anastasia Peycheva, Bullgari
2. Selena Vlahova, Bullgari
3. Katayun Shamlu, Azerbaijan

Relay Sprint Race
1. Rei Hazizaj, Shqiperi
2. Olsian Veliaj, Shqiperi
3. Bledar Mesi, Shqiperi

Relay Olimpic Race
1. Elvis Xhafaj,
2. Bartolomiej Czyz,
3. Tzmitry Prudnikqu

Me qëllim, mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon” në Parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim dhe me Policinë e Shtetit, kanë hartuar një plan masash për organizimin e lëvizjes së automjeteve gjatë zhvillimit të garës. atsh

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit