Home Aktualitet TiranaThlon 2...

TiranaThlon 2024, live nga Liqeni i Farkës

67
0
Rikthehet për të katërtin vit radhazi, TiranaThlon bashkon tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.
Tiranathlon 2024 është një ngjarje sportive që kombinon tre disiplina të ndryshme: Not, Vrapim dhe Velo. Kjo manifestim po zhvillohet gjatë ditës së sotme 26 maj 2024.

Çfarë ofron kjo ngjarje:

Distanca Olimpike: 1.5 km not / 40 km vrapim me bicikletë / 10 km vrapim. Paketa fillestare përfshin kohën e matjes me çip, kapakun e notit, çantën e ngjarjes, bluzën e ngjarjes, darkën e mirëseardhjes, medaljen e përfundimit dhe freskimin pas garës.

Distanca Sprint: 0.75 km not / 20 km vrapim me bicikletë / 5 km vrapim. Paketa fillestare përfshin të njëjtat elemente si për distancën olimpike.

Ngjarja do të zhvillohet në Liqenin e Farkës, një vend i bukur i cili ndodhet rreth 15 minuta larg Tiranës dhe ka ujë të pastër kristal dhe pamje të mrekullueshme të malit Dajti.

Po ashtu, në vitin 2024, ka edhe shumë ngjarje të tjera të triatlonit në të gjithë botën. Për shembull, në Francë ka 300 ngjarje të triatlonit, të cilat përfshijnë distanca të ndryshme dhe mundësi për të garuar si individë apo në grup. Në Hamburg, Gjermani, do të zhvillohet një ngjarje me distancë sprinti dhe garë me relai të përzier. Në Abu Dhabi, do të ketë një seri të ngjarjeve të triatlonit, ku do të garojnë atletët më të mirë të botës për të fituar pikë kualifikimi për Lojërat Olimpike dhe Paralimpike.

Koha Jonë

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit