Home Aktualitet Tjetër humbje...

Tjetër humbje jete nga Covid-19, dhe 130 raste aktive në mbarë vendin

59
0

Kur për shumë muaj Covid-19 ”u harrrua” në vend, por që në 24 orët e fundit ka një humbje jete.  Viktima është një 79-vjeçare nga Tirana. Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 81 testime, ndërsa është shënuar 1 rast i ri me Covid-19. 11 qytetarë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Njoftimi

Ju informojmë për situatën e Covid-19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 81 testime, nga të cilët 1 qytetar ka rezultuar pozitivë me COVID19, në Bashkinë Berat.

Janë 130 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit ka një humbje jete me SarsCov2, një qytetare 79 vjeç, nga Tirana.

Janë shëruar 11 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,672 që nga fillimi i epidemisë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit