Home Aktualitet Tritan Shehu ...

Tritan Shehu për mungesën e Ramës në Parlament: E patolerueshme, anti-demokratike

30
0

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu reagoi për mosprezencën e kryeministrit Rama në seancën e tretë plenare sot duke thënë se është e patolerueshme dhe anti-demokratike.

Shehu u shpreh se ka një traditë qe duhet respektuar, kur flet opozita kryeministri duhet të dëgjojë dhe se me këtë veprim Rama ka treguar se mendon njëlloj si Kim Jong Un.

Tritan ShehuKa një traditë, kur flet opozita, Kryeministri qëndron atje. Është eë patolerueshme , anti-demokratike. Tregoni dimensionin tuaj si kryetare. Kam shumë repsekt për juve, por ndërprisni seancën. Fillojmë nesër. KLjo ndodh në çdo vend demokratik të botës. Vetëm Kim Jong Un mendon ndryshe.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit