Home Aktualitet Turqia në zja...

Turqia në zjarre apokaliptike (video)

10
0

Turqia në zjarr. “Kemi parë zjarre, por kurrë kështu” thotë një turiste ndërsa po evakuohet me të tjerët. Mijëra turistë po largohen nga Turqia.

Hotelet janë mbyllur në zonat turistike të Bodrumit dhe Marmaris, me pushues e banorë vendas që janë evakuuar dhe vendosur në zona më të sigurta.

Gjithë zona turistike e Turqisë është pushtuar nga zjarret. Qeveria ka shpallur gjendjen e emergjencës në këto zona.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit