Home Kosova Urimi dhe fte...

Urimi dhe ftesa nga Kurti, Rama: Do të vi në Prishtinë, sapo të kthehem nga OKB-ja

216
0

Menjëherë sapo në media u publikua letra e urimit nga kryeministri Albin Kurti për Edi Ramën, kreu i qeverisë ”Rama 3” është shprehur i gatshëm për të punuar me Kosovën, dhe të vizitojë Prishtinën sapo të kthehet nga Asambleja e OKB-së.

”Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona”,-shkruan Rama në Twitter.

Albin Kurti ka theksuar se ky mandat i tretë është po ashtu mundësi e tretë për të realizuar projekte të cilat kaherë priten nga shqiptarët në të dy anët e kufirit.

Postimi i plotë

Faleminderit Albin Kurti! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit