Home Aktualitet Vajza e Petro...

Vajza e Petro Markos merr certifikatën e pronësisë në Himarë: Dhomën e shkrimtarit do e kthej në muze

34
0

Kryeministri Edi Rama po shpërndan certifikatat e pronësisë në Himarë. Në mesin e personave që morën certifikatën e pronësisë ishte edhe vajza e Petro Markos, Arianita Marko.

Vajza e Petro Markos tha se do përpiqet që shtëpinë e Petro Markos ta kthejë në muze.

Edi Rama: Arianiata Marko, të lutem merr certifikatën e pronësisë.

Arianita Marko: Gjej rastin, meqë për herë të parë po takohemi, doja t’ju them faleminderit. Faleminderit, i keni kthyer dinjitetin familjes së Petro Markos. Jo vetëm me këtë certifikatë, por me çfarë keni bërë. Jam shumë mirënjohëse. Jam i lumtur që këtë certifikatë e marr nga biri i dy prindërve të mrekullueshëm, që prindërit e mi i donin dhe i vlerësonin dhe i respektonin gjithmonë. Babai im Petro Marko nuk do të mund të hyjë në shtëpinë e tij, por kujtimi i tij, do jenë gjithmonë aty. Unë do mundohem që atë dhomë ta kthej në një muze, me ndihmën e Aleks Markos. Shumë faleminderit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit