Home Bota Varianti indi...

Varianti indian i COVID-19 mbërrin në Maqedoninë e Veriut, Ministri i Shëndetësisë kërkon zgjatjen e masave kufizuese

4
0

Maqedonia e Veriut ka shënuar rastin e parë me variantin indian të COVID-19. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe deklaroi se pacienti ku u zbulua varianti indian ishte kthyer nga Iraku.

Ai ishte shtruar në spital për 10 ditë dhe më pas kur u kthye në Maqedoninë e Veriut u dërgua me urgjencë në spital privat.

Filipçe do të kërkojë zgjatjen e masave aktuale kufizuese deri në 15 qershor në gjithë vendin. Ai thekson se nuk ka premisa që të shtohen rastet dhe shtrimet në spital.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit