Home KRYESORE Erion Veliaj ...

Erion Veliaj publikon pamjet se si zjarrfikësit shpëtojnë jetën e drejtuesit pas aksidentit (VIDEO)

129
0

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka publikuar një prej rasteve të shumta ku shërbimi zjarrfikës është në krye të detyrës.

Veliaj apelon për më tepër kujdes me zjarrin dhe drejtimin e automjetit.

Kujdes në Pezë për zjarret e verës – zjarrfikësit heronj të Bashkisë së Tiranës ndihmojnë edhe për të shpëtuar jetë njerëzish në aksidente! Pas sharrimit të derës, nxirret drejtuesi me pak dëmtime. Të shkuara! Mos vendos zjarre! Mos ec me shpejtësi! Mos pi në timon!”, shkruan Veliaj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit