Home KRYESORE Veliaj takon ...

Veliaj takon kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu: Forcojmë lidhjet historike mes dy qyteteve tona

35
0

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka postuar disa foto në Twitter ku shfaqet me kryebashkiakun e Stambollit, Ekrem Imamoglu me të cilin tregon se diskutuan për bashkëpunim në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022”. Veliaj i ka dhuruar homologut të tij edhe “Kullën e Sahatit”.

“Ishte vërtet kënaqësi të takoja mikun tim, @ekrem_imamoglu, në Stamboll, per të forcuar më tej bashkëpunimin historik që kemi pasur dhe vazhdojmë të kemi mes qyteteve tona🤝.
Mezi pres të punojmë së bashku me të dhe të rinjtë e Stambollit për EYC2022🇪🇺.
Faleminderit nga zemra për mikpritjen 🇦🇱❤️🇹🇷”, shkruan kryebashkiaku Veliaj në Twitter.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit