Home ShowBiz Victoria Beck...

Victoria Beckham zbulon sekretin që e mban në formë dhe është një pije

272
0

Pas fizikut të patëmetë të Victoria Beckham duket se fshihet uthulla e mollës. Ajo zbuloi se e nis çdo ditë me disa lugë uthull molle. Sipas Beckham, kjo pije e mrekullueshme e ndihmon atë të qëndrojë e dobët dhe në formë. Shkenca duket se e vërteton të drejtën e saj.

Studimet e fundit kanë ofruar disa prova për të mbështetur këtë teori; duke zbuluar se kur njerëzit mbipeshë merrnin një sasi të vogël uthull molle çdo ditë, pas tre muajsh humbën deri në 6 kg.

Shkencëtarët supozojnë se mund të ndikojë në metabolizmin, duke vepruar në enzimat e përfshira në tretje dhe duke rritur hormonet që lidhen me ngopjen.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit