Home Aktualitet Videoja e re/...

Videoja e re/ Petraq Milo u dhunua në kufi nga policia malazeze

565
0

Publikohet një video e re kur policia e Malit të Zi ka dhunuar kryetarin e Komisionit për Ekonominë dhe Financat në Partinë e Lirisë, Petraq Milo, ngjarje e ndodhur rreth një muaj me parë. Në video duket momenti kur polici i kufirit e kap nga fytyra Milon dhe më pas e nxjerr me forcë nga makina.

Kujtojmë që sot është ndëshkuar edhe autori i dhunës. Burime të pakonfirmuara pranë policisë dhe autoriteteve administrative në Malin e Zi, thanë për Panorama se bëhet fjalë për zëvendësdrejtorin në Sektorin e Policisë Kufitare malazeze, Dragan Klikoovac.

Milo ka qenë së bashku me familjen e tij kur është nxjerrë me forcë nga makina dhe është dhunuar nga një efektiv malazez, ndërsa priste në radhë në kufi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit