Home Aktualitet Vizita e Bash...

Vizita e Bashës në SHBA, Logu: Mesazh për shqiptarët dhe demokratët

103
0

Lulzim Basha ndodhet në SHBA, ku edhe ka zhvilluar një takim me ish-zv/presidentin e SHBA, Mike Pence, i cili ishte i ftuar nderi në forumin e Unionit Ndërkombëtar Demokrat.

Anëtari i Këshillit kombëtar të PD, Besart Logu thotë se kjo vizitë e Bashës në SHBA është konfirmim i qëndrimit zyrtar të PD, pro Amerikës.

“Vizita e Bashës në SHBa është konfirmim i qëndrimit zyrtar të PD si proamerikane si pro linjës euroatlantike dhe po një konfirmim që bëjnë po këto institucione në raport me PD dhe kreun e pd Lulzim Basha. Platforma që PD ka prezantuar dhe zoti Basha po e prezanton gjatë takimeve të niveleve të larta sjell PD në të njëjtin emërues të përbashkët”, tha ai.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit