Home Aktualitet Vrasja e Arta...

Vrasja e Artan Cukut, Gjykata kundër familjarëve: S’ka dëmshpërblim

1
0

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën për dëmshpërblim të familjarëve të ish-komisarit të vrarë Artan Cuku. Familjarët kishin kërkuar nga Ministria e Brendshme si dëmshpërblim shumën e mbi 1 milion euro për humbjen e familjarit të tyre.

Pretendimi i tyre qëndronte në faktin se Cuku ishte ishte kërcënuar dhe para se të vritej dhe shteti nuk kishte marrë masa për t’i siguruar jetën.

Kërkesa e tyre është rrëzuar nga togat e zeza me pretendimin se shteti nuk ka pasur lidhje të drejtpërdrejtë me vrasjen e tij.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit