Home Aktualitet Vrasjet mafio...

Vrasjet mafioze, kriminologu: Familjarizim me grupet kriminale

26
0

Vetëm brenda 9 ditëve të para të qershorit, 9 persona janë vrarë. Për profesorin kriminolog Ervin Karamuça, diçka e tillë tregon se krimi është familjarizuar me segmente të caktuara të policisë përgjatë fushatës zgjedhore.

Karamuça thotë edhe se ka ardhur koha që policia të bëjë analiza të reja për elementët kriminogjene.

Sipas tij, ulja apo dhe parandalimi i krimit kërkon përfshirje të shumë aktorëve dhe jo vetëm mbledhje mes drejtuesve të policisë.

33 viktima nga krimi i organizuar apo dhe vrasjet brenda familjes janë regjistruar pa mbërritur ende në 6 mujorin e parë të vitit 2021.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit