Home Aktualitet Zbulohet deta...

Zbulohet detaji që ”tr*dhtoi” tre fëmijët në ekz*kutimin e të atit

3643
0

Telefoni celular që e kishin harruar në xhepin e viktimës, çoi në zbulimin që tre fëmijët e Pëllumbit u bënë bashkë në vrasjen dhe groposjen e tij.. Për pasojë policisë i rezultonte që viktima ndodhej në shtëpi.

Nisur nga ky detaj, kanë nisur kërkimet në banesë nga ku rezultoi se Pëllumb Meta ishte groposur në kasollen pranë shtëpisë. Makina e tij ishte dërguar nga fëmijët në Sektorin Rinia me qëllim që të dukej si mbytje në det, nga ku policia ka kërkuar për disa ditë, por pa sukses.

Për këtë ngjarje, është arrestuar djali i madh, Hysen Meta 24 vjeç, vajza 19-vjeçarja Hygerta Meta, si edhe djali i vogël Amarildo Meta 22 vjeç. Në hetim është vënë dhe nëna, bashkëshortja e viktimës si person që kishte dijeni për ngjarjen dhe kishte penguar për zbardhjen e saj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit