Home Aktualitet Zgjedhjet e 2...

Zgjedhjet e 25 prillit, Celibashi: 38 kandidatë nuk dorëzuan formularin e Dekriminalizimit

3
0

Në seancën  kësaj të enjte në Kuvend, raporti edhe kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i cili prezantoi raportin e veprimtarisë së punës së institucionit që drejton për vitin 2020.

Celibashi tha se 38 kandidatë të subjekteve politike nuk pranuan të dorëzojnë formularin e Dekriminalizimit pranë KQZ në zgjedhjet e 30 Qershorit të vitit 2019.

Kryekomisioneri u ndal dhe tek zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit, duke thënë se janë 5 mijë qytetarë shqiptarë që jetojnë jashtë vendit që nuk mundën të votonin.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit