Home Aktualitet “Zhduke...

“Zhduket” kutia e votimit për shkarkimin e Presidentit, në Parlament. Gjuzi kërkesë Hysit: Jam çuar dy herë nuk e kam gjetur

22
0

Votimi për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta u zhvillua me votë të fshehtë.

Por ende mundësia nuk i është dhënë deputetit Kujtim Gjuzi, i cili shprehu shqetësimin drejtueses së seancës Vasilika Hysi se nuk e ka gjetur pavarësisht se është çuar dy herë nga vendi i tij për të votuar.

Deklaratat e Gjuzit

Gjuzi: Fleta e votimit e imja është në dorën time, do ju lutesha shumë jepini urdhër administratës që kutia e votimit të rrijë aty deri kur të votojë deputeti i fundit.

Hysi: Ju keni të drejtë, por nuk është mbyllur votimit.

Gjuzi: Po nuk është pra kutia aty, jam çuar dy herë dhe…

Hysi: Shërbimet e Kuvendit të vënë kutinë e votimit për zotin Gjuzi dhe për gjithë deputetët që nuk kanë votuar ende. Të nderuar kolegë uluni sepse do fillojë votimi nominal.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit