Home Aktualitet Zjarr në fsha...

Zjarr në fshatin Koçaj në Bulqizë, ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur

0
0

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë gjatë pasdites së sotme një pjesë toke pranë fshatit Koçaj, në afërsi të Bulqizës.

Flakët janë ndihmuar edhe nga era e fortë, duke sjellë që dhjetëra hektarë pyje dhe kullota të digjen.

Mësohet se ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur në këto momente për shkak të terrenit të vështirë, ndaj edhe kanë kërkuar ndërhyrje nga ajri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit