Home Aktualitet Zjarr në një ...

Zjarr në një ndërtesë në Ferizaj, plagosen 10 persona, mes tyre edhe një zjarrfikës

12
0

Një ndërtesë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e djeshme në Ferizaj. Sipas policisë mësohet se nëntë persona janë plagosur. Gjithashtu bëhet me dije se lëndime trupore ka marrë edhe një zjarrfikës. Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zajrrit ndërsa po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Raportohet se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një ndërtesë kolektive. Në vend ngjarje kanë dal njësitet e zjarrfikësve, njësitet policore dhe ato emergjente. Përpos dëmeve materiale lëndime trupore kanë pësuar nëntë qytetar dhe një zjarrfikës. Të lënduarit janë dërguar në tretman mjekësor në QKUK”, thuhet në njoftimin e policisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit