Home Aktualitet Zjarri në Fin...

Zjarri në Finiq, ministri Balla: Situatë e vështirë, po punohet në disa drejtime edhe me helikopter

50
0

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, përmes një reagimi në rrjetet sociale informon mbi situatën e zjarrin në zonën e Finiqit, Sarandë. Sipas tij, situata është e vështirë dhe po punohet në disa drejtime. “Zjarret në vend. Në Bashkinë e Sarandës në zonën e Finiqit kemi një situatë të vështirë. Forcat zjarrfikëse, si dhe Forcat e Armatosura përmes një helikopteri po punojnë në disa drejtime për të mbrojtur banesat”, thekson Balla.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit