Home Aktualitet Zv/kryeminist...

Zv/kryeministrja Balluku: Pagat për kontrollorët e trafikut ajror dhe inxhinierët e Albcontrol rritje me 30 %

75
0

Zv/kryeministrja dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku bëri të ditur se pagat për kontrollorët e trafikut ajror dhe inxhinierët e Albcontrol nga janari i këtij viti u rriten me 30 %.

“Një tjetër lajm i mirë për këtë vit. Albcontrol rrit 30 % pagat për kontrollorët e trafikut ajror dhe inxhinierët”, u shpreh balluku në një postim në rrjetet sociale.

Sipas Ballukut, 2023-shi e renditi Shqipërinë në vendin e parë në Europë, me rritjen më të madhe të trafikut ajror. “Gati për një tjetër vit po kaq të suksesshëm”, thotë Balluku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit