Home Aktualitet Zv/kryeminist...

Zv/kryeministrja Belinda Balluku poston video për situatën e motit në Shqipëri

520
0

Moti me borë, temperatura të ulta dhe erë e fortë ka pushtuar një pjesë të Shqipërisë. Zv/kryeministrja Belinda Balluku ka postuar status për situatën e motit: “Inspektim në rrugët kombëtare, ndërkohë që vendi është përfshirë nga një stuhi me reshje shiu,dëbore e temperatura të ulëta.

Kujdes! Mos qarkulloni në akset e rënduara nga bora, pa mbaruar vala e stuhisë, vetëm në raste emergjencash.

Gomat e dimrit dhe zinxhirët janë të nevojshëm për sigurinë tuaj”- përfundon Balluku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit