Home Aktualitet Zyrtarët të p...

Zyrtarët të paguajnë paratë e korrupsionit. Leskaj: Nisma lufton abuzimet me fondet shtetërore

45
0

Këtë të martë, deputeti i PD-së, Bujar Leskaj prezantoi në Komisionin e Ekonomisë një nismë ligje që sipas të cilës të gjithë zyrtarët dhe titullarët e institucioneve që abuzojnë me fondet publike, të paguajnë nga xhepi për dëmin që i shkaktojnë buxhetit të shtetit. Nisma u mbështet nga kolegët demokratë, por jo nga përfaqësuesit e maxhorancës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit