Home Sporti 18 rezultate ...

18 rezultate pozitive radhazi në Champions, Lewandowski s’di të ndalet

59
0

Robert Lewandowski po shkruan historinë e Ligës së Kampionëve, pasi ka fituar 18 ndeshje radhazi me Bayernin. Sulmuesi polak realizoi dje dopietë të mërkurën në mbrëmje në fitoren 5-0 ndaj Dynamo Kyiv

Sulmuesi 33-vjeçar është mësuar të thyejë rekorde me kalimin e viteve. Ai ka qenë një figurë qëndrore për Bayernin prej më shumë se shtatë vitesh dhe i ka ndihmuar gjigantët e Bundesligës të fitojnë trofe të shumtë.

Polaku ka 18 fitore radhazi kompeticionin më të rëndësishëm për klube, si asnjë tjetër. Skuadra e fundit që i mundi bavarezët e Lewandowskit ishte Liverpool, në mars 2019. Në 18 ndeshjet, në të cilat ai ka arritur ta shmangë humbjen, Lewandowski ka shënuar 24 gola dhe ka dhënë 5 asiste.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit