Home POLITIKE 3 fëmijët vr*...

3 fëmijët vr*në babain, Blerina flet për burrin: Jam dhu*uar prej 26 vitesh! Na izoloi, e vërtetë që vajza…

507
0

Blerina Meta e cila është strehuar tek familja e saj në Gjorm të Kurbinit, bashkëshortja e Pëllumb Metës që u vra nga tre fëmijët e tij, ka dhënë një intervistë për emisionin “Pa Gjurmë”. Ajo tregon se është dhunuar prej 26 vitesh bashkë me fëmijët. “Unë jam një grua e dhunuar në mënyrë sistematike prej 26 vitesh duke më përfshirë mua dhe fëmijët e mi”, tha ajo. “Fëmijët ishin në gjendje depresioni”, shtoi me tej ajo ndërsa tregon për kërcënimet me të cilat përballeshin nga vetë babai i tyre.

Odeta Dume: Si i ke pasur marrëdhëniet me të?

Blerina Meta: Ishte njeri agresiv, shumë i dhunshëm. Asnjëherë nuk arriti të qetësohej. Vetëm terrorizonte gjithë familjen. Edhe dritaret e katit të dytë nuk hapeshin ndonjëherë, ditët që erdhi policia i panë dritaret me ngjitës. Nuk dilja dot në ballkon të ndeja rrobat rrija me kurriz. Edhe dritaret e katit të dytë. Ditën që erdhi policia perdet ishin të mbyllura. Nuk dilja në ballkon.

Odeta Dume: Përpara se të ndodhte kjo të kishte dhunuar?

Blerina Meta: Dhuna ishte e pranishme. Kisha gjetur mënyrën time për të mos e kundërshtuar. Për çdo gjë fliste e vendoste vetë. Nëse do kundërshtoje të vinte duart në fyt si mua si fëmijëve.

Odeta Dume: E ke denoncuar?

Blerina Meta: Fatkeqësisht jo.

Odeta Dume: Pse?

Blerina Meta: Vetëm nga frika.

Odeta Dume: Kush ka shkuar në polici për të denoncuar?

Blerina Meta: Në polici shkoi vëllai i madh. Unë e dija për të humbur që ishte larguar nga shtëpia.

Odeta Dume: U tha në media që babai donte ta martonte me dhunë ky ishte shkaku?

Blerina Meta: Kjo është mëse e vërtetë. Kishte kohë që zgjaste ky debat. Ishte mes vajzës dhe babait. Ky rast bëri që të shpërthente të gjithë fëmijët. Ato kanë qenë gjithmonë të dhunuar, në kërcënim për jetën. Para tre muajsh i vuri thikën në fyt. Vetëm se ai po flinte pak.

Odeta Dume: A ka pasur konflikt para 10 shkurtit?

Blerina Meta: Dëgjova një ditë që po diskutonin rastësisht pak si me zë të lartë. Ndërsa historinë e vajzës kishte kohë që gumëzhinte dhe nuk po qetësoheshin ujrat. Që ditët e para trupi im ka qenë me njolla të zeza. Erdha tek babi i thashë nuk mund të jetoj me atë njeri që ishte agresiv. Shpejt pas martesës erdha tek prindërit e mi për ti treguar.

Nuk kishim bërë asnjë vit. Im shoq e pranoi po tha e kam rrahur se unë nxehem kot pa lidhje. Më tha babi se koha shëron, por ai ashtu ishte i tillë mbeti dhe ashtu shkoi.

Do të të pres copa copa e do të të hedh në kosh mbeturine. Ishte dhe Amarildo pranë kur po i shërbeja buke. Pa asnjë lloj lidhje. Unë do të të shkel në këmbë derisa të dalë shpirti nga goja.

E pyeta pse? E dua tha për sport e kalonte me buzëqeshje, sikur po të bënte kompliment. Njerëzit e shohin anën e medaljes, duke pirë kafe apo birrë. Nuk e dinë çfarë tmerri ishte në shtëpi. Para se të ndodhte vrasja më preu tubin e sobës së gazit, që të shpërthente gazi. I vetmi debat ishte për vajzën.

E afërmja e Blerinës: Pëllumbi e to*turonte, ishte egë*sirë! Xhaxhai vr*u djalin. Gjyshja i mori jetën vjehrrës vite më parë

Zbulohen akuzat për 3 fëmijët, Hygerta: E vr*va se na kër*ënonte me tr*tol, mamin e ka dhun*uar

Shoqet tregojnë planet që kishte Hygerta: Ishte e ftohtë! S’kishte rrjete sociale! Vinte në shkollë edhe pas kri*mit

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit