Home POLITIKE A ka ndryshua...

A ka ndryshuar qëndrim për “Open Ballkan”? Rama: Tani jam edhe më i bindur…

113
0

Kryeministri Edi Rama është shprehur i palëkundur lidhur me Open Ballkan, ku pjesë është edhe Serbia.

Gazetari: Tani a je i bindur se nuk bëhet “Ballkani i Hapur” me Serbinë?

Rama: “Tani jam edhe më i bindur. Se kjo është për të mirën tonë të përbashkët. Ka një dallim mes nacionalizmit dhe patriotizmit. Ne nuk kemi dakordësi në këtë pikë me Albinin. Kjo është mosdakordësi politike dhe duhet ta trajtojmë si të tillë. Marrëdhëniet tona, nuk ndikohen në shëndetin e tyrë, për shkak të kësaj mosdakordësie. E përsëris se duhet patjetër Open Balkan”- theksoi kryeministri shqiptar.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit