Home Sporti Allegri: E ar...

Allegri: E ardhmja është nesër, objektivi është arritja në Champions

33
0

Juventus do të luajë nesër një derbi të rëndësishëm ndaj Torinos, me objektivin për të konsoliduar pozitat në vendin e tretë që e mban në zonën Champions League. Trajneri Allegri ka folur para duelit duke e cilësuar vendimtare për të ardhmen.

“Nesër do të jetë një ndeshje e vështirë dhe speciale. Për ne është e rëndësishme sepse janë pike që na duhen për objektivin tonë.

E ardhmja është nesër. Tani duhet të mendojmë vetëm për objektivat, hyrja ose mos-hyrja në Champions League vlen 100 milionë euro. Është një objektiv themelor. Pastaj klubi do të vendosë se cila do të jetë më e mira për Juventusin.

Atmosfera? Kur fiton, ndihesh më mirë, kjo është e sigurt. Kanë mbetur edhe 7 javë nga kampionati dhe gjysmëfinalja e Kupës së Italisë. Është ende shumë larg, nesër duhet të bëjmë një hap tjetër përpara drejt objektivave tona”, deklaroi Allegri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit