Home Sporti Allegri: Fina...

Allegri: Finale e merituar, tani vëmendja te ruajtja e vendit në Champions

16
0

Juventus mori biletën e finales të Kupës së Italisë edhe pse humbi gjysmëfinalen e ndeshjes së kthimit kundër Lazios me shifrat 2-1. Pas përfundimit të ndeshjes, Allegri foli për mediat italiane.

“Ishte një ndeshje e dhimbshme dhe ne e dinim, pranuam menjëherë një gol me një top të vdekur dhe patëm disa mundësi me Vlahoviç. Pastaj në pjesën e dytë u përmirësuam dhe patëm situata të favorshme. Tani duhet të fokusohemi në kampionat për të mbajtur mirë vendin për zonën e Champions League.

Nuk është e lehtë për momentin, sepse po luajmë ndeshje të vështira që nuk i kemi luajtur për një vit e gjysmë. Vitin e kaluar kemi luftuar, por në një situatë të papërshtatshme për shkak të kaosit jashtë. Këtë vit ishim pas Interit deri në janar, më pas pati një kolaps për Juventusin.

Kritikat ndaj Juventus? Për klubin, në planin ekonomik, ne kemi qenë mirë.

Futbolli është i bukur sepse një ndeshje jep mundësinë për të kthyer një sezon. Ka gjithmonë kritika sepse faji është i yni që patëm një gjysmë sezoni që askush nuk e priste se mund të luftonim Interin, por e dija që do dorëzoheshim pasi Inter ishte në super formë”, tha Allegri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit