Home Sporti Allegri konfi...

Allegri konfirmon dy mungesa të mëdha në ndeshjet ndaj Chelsea-t dhe Torinos

71
0

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka folur për Sky Sport pas fitores 3-2 kundër Sampdoria-s. Strategu i bardhezinjve konfirmoi se Dybala dhe Morata do të mungojnë në dy sfidat e radhës.

“Kemi luajtur mirë në fazën mbrojtëse, por kemi gabuar te goditja e këndit që ka sjellë golin e parë të Sampdoria-s dhe golin e dytë e kemi pësuar pasi kemi humbur topin kur të gjithë po dilnin përpara.

Gjithsesi, jemi shumë të gëzuar për fitoren e parë në shtëpi dhe dy fitoret e njëpasnjëshme, tani do të përgatitemi me qetësi për ndeshjen kundër Chelsea-t.

Dybala dhe Morata? Nuk do të jenë as kundër Chelsea-t dhe as kundër Torino-s. Kjo është pjesë e lojës, sot na ka ndodhur ne, por nesër do t’i ndodhë një skuadre tjetër. Duhet të tregohemi të aftë dhe t’u bëjmë ballë mungesave”, tha strategu italian.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit