Home Euro 2020 Angli-Kroaci,...

Angli-Kroaci, zbulohen formacionet e super ndeshjes në “Wembley”

14
0

Anglia dhe Kroacia pas pak minutash do të zbresin në fushë për të luajtur super duelin mes tyre. “Tre Luanët” do të luajnë me vendosjen e zakonshme 4-2-3-1. Rice dhe Phillips do të vendosen para mbrojtjes, ndërkohë që në sulm, Sterling, Mount dhe Foden do të formojnë trinomin e frikshëm për të mbështetur Kane.

Në krahun tjetër Kroacia kundërpërgjigjet me vendosjen 4-3-3. Modric-Brozovic dhe Kovacic janë trinomi në mesfushë, ndërkohë që në sulm, perisic, Kramaric dhe Rebic do përpiqen që t’i bëjnë dëm Anglisë me forcën e tyre fizike dhe teknikën. /R.Lika-Koha Jone/

Image

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit