Home POLITIKE “Art në hapës...

“Art në hapësirat publike”! Rama: Një vepër nga artisti Spahija, e vendosur në Malësinë e Madhe

109
0

Mëngjesin e sotëm në Facebook, kryeministri Edi Rama e ka nisur me një projekt të titulluar “Art në hapësirat publike”.

Kreu i qeverisë ka treguar për ndjekësit e tij në Facebook, një vepër nga artisti Sadik Spahija, e vendosur në Malësinë e Madhe.

“MIRËMËNGJES dhe me një prej veprave të para të programit të ri të Ministrisë së Kulturës, “Art në hapësirat publike”, e vendosur në Malësinë e Madhe, në aksin kombëtar që lidhet me pikën kufitare të Hanit të Hotit, realizuar nga artisti Sadik Spahija, ju uroj një të diel të mbarë“,-shkruan Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit