Home Sporti Atletico Madr...

Atletico Madrid rigjen fitoren në La Liga, mund Betis

25
0

Atletico Madrid rikthehet te fitorja pas tre ndeshjesh. Skuadra e Diego Simeones mposhti 2-1 Real Betis në “Ëanda Metropolitana”, duke e bërë pjesë e garës për një vend në Champions League.

Sfida u zhbllokua nga një autogol i Rui Silvës në minutën e tetë, me vendasit që kaluan në avantazh. Alvaro Morata dyfishoi për Atleticon në minutën e 44-të.

Real Betis shkurtoi rezultatin në minutën e 62-të falë një goli shumë të bukur të Ëilliam Carvalhos, por vetëm kaq. Los Colchoneros menaxhuan avantazhin dhe siguruan tri pikë me vlera.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit