Home POLITIKE Balla: Vaksin...

Balla: Vaksinim me detyrim! Asnjë deputet të mos hyjë në kuvend i pa vaksinuar

121
0

Socialisti Taulant Balla tha në parlament se është rënë dakord për vendosjen e një afati që të gjithë deputetët të vaksinohen, ose në të kundërt të mos lejohet hyrja në sallë.

“Tani për konferencën e kryetarëve, dua të sqaroj është diskutimi që kemi zhvilluar dhe mendoj që ajo është që ka interes është se kemi rënë dakord që kuvendi të vendosë afat që të mos hyjë më asnjë deputet i pavaksinuar, të jetë ky një mesazh i fortë i dhën publikut“, tha Taulant Balla.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit