Home POLITIKE Basha publiko...

Basha publikon videon në ditën e parë të shkollës: Edhe ky vit do të jetë sfidues prej pandemisë

28
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka dhënë një mesazh urimi për të gjithë nxënësit e mësuesit shqiptarë.

Në ditën e parë të shkollës, Basha bën apel që të mos mungojë kujdesi për të mbrojtues shëndetin pasi edhe ky viti i ri shkollor do të jetë sfidues.

Për më tepër lideri demokrat ka publikuar dhe një video nga momentet e ditës së sotme në shkolla.

Postimi i Lulzim Bashës në Facebook: 

Urime të përzemërta nxënësve dhe mësuesve, anembanë Shqipërisë në nisjen e këtij viti shkollor! Urime prindërve që përmes punës dhe sakrificave ushqejnë ëndrrat dhe ambiciet e fëmijëve të tyre! Urime vogëlushëve që plot emocione ulen për herë të parë në bankat e shkollës, në hapjen e një kapitulli të rëndësishëm për jetën e tyre dhe gjithë shoqërisë sonë! Edhe ky vit i ri shkollor do të jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj kujdesi nuk duhet të mungojë për të mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit dhe të familjeve tuaja. Suksese të gjithëve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit