Home Sporti Bayerni piket...

Bayerni piketon sulmuesin e Chelsea-t si pasardhës të Lewandowski-t

86
0

Bayerni është në kërkim të një sulmuesi pasi ende nuk ka mundur që të gjejë një zëvendësues për Lewandowskin. Kai Havertz është emri i fundit për të cilin përflitet për një transferim të mundshëm te skuadra bavareze.

Drejtuesit e Bayernit besojnë se me 40 deri në 60 milionë euro mund të arrijnë që të marrin sulmuesin e njohur nga  “Stamford Bridge”.

23-vjeçari i kushtoi 80 milionë eur Chelsea-t kur e bleu nga Leverkuseni në shtator 2020, por kjo shifër mund të shkojë deri 90 milionë nëse plotësohen disa kushte që lidhen me performancën.

Chelsea u detyrua të paguante 9 milionë shtesë pasi fitoi Champions League-n. Blutë e Londrës nuk janë të gatshëm për ta lënë të lirë, por me një ofertë të kënaqshme nga skuadra bavareze, atëherë dhe mund të dorëzohen.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit