Home POLITIKE Begaj pret në...

Begaj pret në takim Presidentin e INTERPOL-it: Lufta kundër kriminalitetit, sukses falë bashkëpunimit mes palëve

22
0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot Presidentin e INTERPOL-it, Ahmed Nasser Al- Raisi.

Begaj vlerësoi dhe inkurajoi vijimësinë e bashkëpunimit midis INTERPOL-it dhe Policisë së Shtetit.

Kryetari i Shtetit theksoi se lufta kundër kriminalitetit ka qenë më e suksesshme në sajë të forcimit të këtij bashkëpunimi kohët e fundit.

Kujtojmë se këtë javë në Tiranë zhvillohet konferenca e 51 e Interpolit, në të cilën do të marrin pjesë drejtuesit më të lartë të policive të të gjitha vendeve që janë anëtare e Interpol.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit