Home POLITIKE Begaj uron Pr...

Begaj uron Presidentin e sapozgjedhur hungarez, Tamás Sulyok

33
0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, uron Presidentin e sapozgjedhur hungarez, Tamás Sulyok.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, i përcolli një mesazh urimi Zotit Tamás Sulyok për zgjedhjen në postin e Presidentit të ri të Hungarisë. Sulyok u zgjodh të hënën në krye të shtetit me votat e parlamentit hungarez.

“Urime, Tamás Sulyok, për zgjedhjen si President i Hungarisë!
Mezi pres të punojmë së bashku, të forcojmë partneritetin dhe bashkëpunimin midis vendeve tona”, – shkruan Presidenti i Republikës në profilin zyrtar në platformën X.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit