Home POLITIKE Benet Beci: N...

Benet Beci: Një ditë e bukur për t’u kaluar në Shkodër! Të diel të mbarë!

119
0

Një ditë e bukur për t’u kaluar në Shkodër! Të diel të mbarë!, shkruan në mediat sociale, kryebashkiaku, Benet Beci, i cili duke postuar një foto nga magjia e mikpritjes shkodrane, tregon se sa e bukur, e ngjyrshme dhe emocionuese do të jetë vizita që ai fton të bëni në Shkodër, në qytetin që po ndryshon çdo ditë.

Shkodra, e njohur për pasurinë e saj kulturore dhe historike, vazhdon të jetë një destinacion i preferuar turistik edhe për vitin 2024. Ja disa nga atraksionet kryesore:

Kalaja e Rozafës: Një nga fortifikatat më të mëdha në Shqipëri, e cila ofron pamje mbresëlënëse të qytetit dhe liqeneve përreth.

Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”: Një thesar i vërtetë që përmban koleksione fotografike që dokumentojnë historinë dhe kulturën shqiptare.

Muzeu i Site of Witness and Memory: Vend i përkujtimit që tregon historinë e periudhës komuniste në Shqipëri.

Përveç këtyre, Shkodra ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe eksperiencash, duke përfshirë ture të ditës, ekskursione në Alpet Shqiptare dhe vizita në pikat e interesit historik dhe natyror. Turistët mund të shijojnë gjithashtu aventura në natyrë si kajak në Liqenin e Shkodrës dhe ecje në malësi.

Shkodra është një qytet që vazhdimisht po zhvillohet dhe përmirësohet për të ofruar përvoja të pasura për vizitorët e saj, duke e bërë atë një ndalesë të patjetërsueshme për çdo udhëtar që dëshiron të njohë thellësisht Shqipërinë.

Albert Vataj/ Koha Jonë

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit